TRT ÇOCUK / KÖSTEBEKGİLLER / 37.BÖLÜM

04 Aralık 2019 29 Gösterim

Bebi korkup kaçar ve annesinin yanına gelir. Bir şeyler anlatma derdindedir ancak kimse anlamaz. Sonra bütün herkesi alıp Gölge’ye götürür. Gölge’yi görünce ondan korkup kaçmak isterler ancak Gölge’nin kıpırdayamadığını fark ederler. Köstan amca Gölge’ye yaklaşıp, “şimdi nasılsın” diye sorar. Köstan amca başından beri bunu beklemektedir. Gölge bir ders alsın diye, bitki karışımını vermeden önce (31.bölüm), bir kısmıyla yeni bir karışım yapmıştır. Nitekim Gölge dersini almış görünmektedir. Gölge yalvar yakar bir halde onlardan yardım ister. Köstebekgiller, Caner ve Pelin, Gölge’ye yardım edip etmeme konusunda kararsız kalmışlardır. Gölge her zaman onların düşmanı olmuş ve onlara zarar vermiştir. Köstebekgiller istemese de Pelin, Gölge’ye yardım etmeliyiz der. Onlar bu işi nasıl çözeceklerini düşünürken, Ceyda da arada bir solmasın diye Gölge’yi sular… Gölge yaptıkları için çok pişmandır.

Köstebekya kitabında bu işi tersine çevirecek, tek bir olay vardır, o da başka bir meşale çiçeğinden yapılmış olan karışım. Sonunda bilmeceyi çözüp, sarayın yerini bulurlar ve saraya girerler.

Girişinde gerçekten büyük bir saat kulesi ve aslanlar vardır. Kösteban zakkum diye bahsettiği kızın yanına gider. Oysa zakkum hiç kıpırdamadan duran bir heykeldir. Kösteban ben geldim diyince, heykel canlanır ve Kösteban’a meşale çiçeğini verir.

Kategorisi
Trt Çocuk
Kategoriler
Son Eklenen Çizgi Filmler
Son İzlenenler
Booba Tüm yeni bölümler arka arkaya Komik çizgi filmler Super Toons TV Animasyon
admin 04 Aralık 2020
Kukuli – Daha | KUKULİ YENİ BÖLÜM
admin 04 Aralık 2020
Çizgi film Hop Hop baykuş! Arabalar için pisti yapalım! Çocuklar için eğitici dizi
admin 04 Aralık 2020