Trt Çocuk

TRT ÇOCUK / KÖSTEBEKGİLLER / 12.BÖLÜM

Pelin kendisine gelen bu mesajdan köstebekgillere bahsetmek için sabırsızlanır. İlk fırsatta karışımı içip, küçülür ve köstebekgillerin evine girer. Mesaj hakkında köstebekgillerle konuşur. Herkes başka köstebekgillerle tanışacağı için çok mutlu olur. Onlar da bu kişiye bir mesaj yazmaya karar verirler. Pelin mesajla birlikte, köstebekgillerin fotoğraflarını da gönderecektir. Fotoğraf çekmeyi öğrenmek için annesiyle konuşur ve Ceyda Pelin’e fotoğraf çekmesini öğretir.

Bu arada köstebekgiller, Caner’in basketbol sahası planını engellemek için bahçeye çiçek ekmeye karar verirler. Bütün hepsi bahçeye çıkıp, etrafı rengarenk çiçeklerle donatırlar. Caner ve dedesi bahçeye çıktıklarında etrafta açan çiçekleri görürler. Aslan dede çiçekleri görünce basketbol sahası fikrinden vazgeçmelerini söyler. Fakat Caner kararlıdır. Çiçekleri başka tarafa ekmeyi teklif eder. Dedesi o zaman saha yapabileceklerini söyleyip, çiçekleri sökmeye koyulurlar.

Fotoğraf çekmesini öğrenen Pelin, köstebekgillerin çeşitli kostümlerde fotoğraflarını çeker ve e-postayı göndermek üzere hazırlar. E-postayı gönderir, fakat dönüp baktığında fotoğraf makinesinin gittiğini görür. Makineyi Ceyda almıştır. Üstelik köstebekgillerin fotoğrafları hala içindedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı